abarshahr
11 بهمن 1401 - 16:03

صعود 12 پله‌ای گلستان در نهضت ملی مسکن/ صادرات ۹ میلیون دلاری میگو در سال جاری

استاندار گلستان گفت: با تلاش‌های انجام شده شاهد صعود ۱۲ پله‌ای گلستان در اجرای نهضت ملی مسکن در سطح کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی‌محمد زنگانه عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره اجرای نهضت ملی مسکن در استان گلستان اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده شاهد صعود ۱۲ پله‌ای گلستان در اجرای نهضت ملی مسکن در سطح کشور هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر استان گلستان در جایگاه بیستم اجرای نهضت ملی مسکن در سطح استان‌های کشور قرار دارد.

استاندار گلستان افزود: متاسفانه در گذشته اراده‌ای برای تامین زمین برای مسکن ملی وجود نداشت و خوشبختانه در حال حاضر زمین مورد نیاز چهار سال مسکن روستایی نهضت ملی مسکن تامین شده و در این زمینه جزء استان‌های برتر کشور هستیم.

زنگانه افزود: در بخش تامین زمین شهری نهضت ملی مسکن نیز زمین مورد نیاز برای دو سال تامین شده و در تلاشیم بتوانیم این میزان را افزایش دهیم.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری در شرایط تسهیلات نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: ما پیشنهاد دادیم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه میزان بازپرداخت تسهیلات نهضت به صورت پلکانی شود تا استقبال مردم از بهره‌مندی از شرایط این طرح بیشتر شود.

استاندار گلستان اضافه کرد: بنا بر همین مسائل بخشی از متقاضیان به دلایل مختلف از جمله شرایط تسهیلات طرح با اشتیاق کمتری درخواست خود را پیگیری می‌کنند و حتی برخی در میانه راه انصراف می‌دهند.

 

صادرات ۹ میلیون دلاری میگو در گلستان 

زنگانه در بخش دیگری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره لزوم استفاده از اقتصاد دریا و ظرفیت‌های دریای موجود استان گلستان، تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۲۷ پروژه شیلاتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: تولید میگو در استان گلستان افزایش دو برابری داشته و به بالای ۳ هزار تن رسیده که یک هزار و ۸۰۰ تن آن به ارزش ۹ میلیون دلار صادر شده و برنامه داریم تولید میگوی استان گلستان به ۲۰ هزار تن برسد.

استاندار گلستان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص وضعیت تخلفات آرد و نان در استان گلستان، تصریح کرد: یکی از چالش‌های بزرگ استان گلستان استفاده از حداقل ظرفیت کارخانه‌های تولید آرد استان بود که با اقدامات صورت گرفته و پیگیری‌های جدی که در سطح دولت و وزارتخانه مرتبط انجام دادیم در حال حاضر ظرفیت تولید کارخانه‌های استان از ۱۸ درصد به بالای ۳۲ درصد رسیده است.

زنگانه افزود: متاسفانه به دلیل پایین بودن نرخ نان، هدر رفت و دورریز نان در استان گلستان بسیار زیاد بود که با کنترل‌های انجام شده و نصب کارتخوان‌ها در نانوایی‌های استان این موضوع کمی مدیریت شد اما همچنان شاهد این معضل هستیم که باید با اصلاحات در مسیر این موضوع نیز حل شود.

 

گلستان دومین استان مجری طرح یکسان‌سازی قیمت انواع آرد

وی با اشاره به اینکه 90 درصد نانوایی‌های استان به دستگاه کارتخوان مجهز شدند، اضافه کرد: به زودی استان گلستان دومین استان یکسان سازی قیمت انواع آرد در کشور خواهد بود و تمام آردها با یک قیمت عرضه می‌شود و تفاوت قیمت توسط دولت به نانوا پرداخت خواهد شد.

استاندار گلستان در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر کیفیت پایین نان در برخی از نانوایی‌های استان، خطاب به مدیرکل اقتصادی استانداری گلستان گفت: باید تا پایان سال کیفیت نان تمامی نانوایی‌ها به سطح استاندارد رسیده و کیفیت افزایش یابد.

زنگانه با تقدیر از خبرنگاران در خصوص مطالبه‌گری خواسته‌های مردمی و بیان چالش‌ها و مشکلات موجود در استان، تاکید کرد: دولت سیزدهم یکی از شجاع‌ترین دولت‌ها است که در سال نخست فعالیتش دست به جراحی اقتصادی زده و هیچ جراحی نیز بدون خونریزی امکان پذیر نیست.

وی افزود: اگر مردم همانند گذشته همراهی کنند و تا انتهای این جراحی اقتصادی همراهی را ادامه دهند قطعا شاهد درمان اقتصاد کشور خواهیم بود.

استاندار گلستان بیان کرد: متاسفانه در زمان‌های مختلف بی‌مهری‌های گوناگونی به دولت می‌شود در حالی که دولت سیزدهم از خودگذشتگی کرده و خود را وارد میدان مبارزه با سودجویان و سوداگران کرده است.

زنگانه بیان کرد: دولت نیازمند حمایت نخبگان در عرصه‌های مختلف است و ما معتقدیم در کنار بیان چالش‌ها و نقدها، نقاط مثبت دولت هم دیده و بیان شود و در کنار نقد راه حل و مسیر پیشنهادی گذر از مشکل هم توسط نخبگان به ویژه نخبگان رسانه‌ای عنوان شود.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010395