abarshahr
16 بهمن 1401 - 15:59

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، با هدف تجمیع ظرفیت‌ها برگزار می‌گردد

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در عرصه‌های مختلف صنعت گردشگری با حمایت معاونت علمی و فناوری از 18 تا 21 بهمن‌ماه برگزار می‌گردد.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، «شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته» با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری 18 تا 21 بهمن‌ماه سال 1401 برگزار می‌شود.

این رویداد هر ساله با هدف تجمیع ظرفیت‌های موثر صنعت گردشگری، استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد زمینه لازم برای حضور فعال بخش خصوصی به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان توسعه این صنعت برگزار می‌شود و همه فعالان این صنعت در آن حضور می‌یابند.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته با حمایت ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و توسط معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی برگزار می شود و محصولاتی در حوزه‌های مختلف «انواع تجهیزات سفر نظیر وسایل کمپینگ، چمدان، باربند، چادر، تجهیزات روشنایی، کاروان و یدک‌کش»، «انواع خودروهای مسافربر (اتوبوس، میدل باس، ون)»، «انواع خدمات گردشگری الکترونیکی»، «هتل‌ها و دهکده‌های توریستی»، «صنایع دستی و هنری» و «آژانس‌ها و شرکت‌های خدمات مسافرتی» در آن به نمایش درمی‌آید.

همچنین در این نمایشگاه، عرصه‌های دیگری همچون «خطوط هوایی، دریایی، زمینی و ریلی»، «پایانه‌های مسافربری»، «گردشگری سلامت»، «گردشگری ورزشی»، «گردشگری زیارتی»، «اکوتوریسم و طبیعت گردی»، «شرکت‌های سرمایه‌گذاری»، «بانک‌ها و بیمه‌ها»، «بانکداری الکترونیکی، «رزواسیون آنلاین»، «سازمان‌های سیاحتی و گردشگری»، «اتحادیه‌ها و انجمن‌ها»، «آموزشگاه‌های مرتبط و دانشگاه ها»، «مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه گردشگری»، «نشریات تخصصی»، «موزه‌ها و کاخ موزه‌ها»، «رستوران‌ها و قهوه خانه‌های سنتی»، «گروه‌های نمایش‌های آئینی سنتی و گروه‌های موسیقی محلی»، «سازمان‌ها و موسسات مرتبط با حفظ آثار باستانی و میراث فرهنگی» و «سایر صنایع و خدمات وابسته» نیز دستاوردهای خود را به نمایش خواهند گذاشت.

نمایشگاه‌ها همیشه یکی از ابزارهای کارآمد و مطلوب در زمینه بازاریابی برای توسعه صنعت گردشگری به شمار می‌رود و به عنوان نقطه کانونی برای رو در رو کردن عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان کالا و خدمات، نقش بسزایی در معرفی چهره به چهره نوآوری‌ها و خلاقیت‌های عرصه‌های مختلف دارند.

بر همین اساس معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزاری رویدادی جامع و کاملی با عنوان «نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته» را در دستور کار خود قرار داده و آن را در تقویم رویدادهای سازمان جهانی گردشگری به ثبت رسانده است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه اختصاصی نمایشگاه مراجعه کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020340