abarshahr
16 بهمن 1401 - 17:03

واژگونی ده‌ها واگن قطار حامل مواد خطرناک در آمریکا / هشدار تخلیه برای ساکنان شهرهای اطراف صادر شد

خبرگزاری سی ان ان ساعاتی پیش گزارش داد که یک قطار شامل 100 واگن در نزدیکی یکی از شهرهای ایالت اوهایوی این کشور از ریل خارج شده که تعدادی از این واگن‌ها حامل مواد بسیار خطرناک هستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، ساعاتی پیش یک قطار شامل 100 واگن که 20 واگن آن حامل ماده شیمیایی وینیل کلرید است، در نزدیکی شهر فلسطین شرقی در ایالت اوهایو در آمریکا از ریل خارج شده است.

بنا به گفته منابع رسمی، درخواست تخلیه شهرهای اطراف محل وقوع این حادثه صادر شده و خروج این قطار از ریل باعث آتش‌سوزی گسترده و آلودگی شدید هوا شده است.

کمیته ملی امنیت حمل و نقل آمریکا می‌گوید: هنوز نشت وینیل کلرید از واگن‌های خارج شده از ریل تایید نشده است.

میشل گراهام، عضو این کمیته طی یک کنفرانس خبری گفت که همچنان آتش‌سوزی در واگن‌ها در جریان است و مشخص نیست چه زمانی این آتش‌سوزی مهار خواهد شد.

علت خروج قطار از ریلی هم هنوز مشخص نشده است. بازرسان می‌گویند این قطار مجهز به سامانه ضبط تصاویر و داده‌های حرکت خود است و گراهام می‌گوید 4 تا 6 هفته طول می‌کشد که گزارشات اولیه در این زمینه حاضر شود.

البته به گفته این مقام آمریکایی حداقل از یکی از واگن‌های حامل وینیل کلرید، مقداری از این ماده شیمیایی خارج شده است.

بر اساس اعلام انجمن ملی سرطان زیر نظر دولت فدرال آمریکا، قرار گرفتن در معرض این ماده سمی که یک گاز بدون رنگ است، به افزایش احتمال ابتلا به سرطان منجر می‌شود.

پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020541