abarshahr
24 اسفند 1401 - 12:44

۱۲۰۰ طلبه درحوزه های علمیه خواهران گلستان تحصیل می کنند

گرگان- مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان از آغاز ثبت نام حوزه های علمیه خواهران از ۲۹ بهمن خبر داد و گفت: هزار و ۲۰۰ طلبه در حوزه های علمیه خواهران گلستان مشغول تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، نفسیه حسینی واعظ ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: ثبت نام حوزه‌های علمیه خواهران از ۲۹ بهمن ماه آغاز شده و علاقمندان می‌تواند برای تحصیل در مقاطع سطح دو، سطح سه و تخصصی سطح چهار به صورت حضوری و یا اینترنتی ثبت نام کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: متقاضیان تا پایان اردیبهشت فرصت ثبت نام دارند و آزمون کتبی سطح دو در ۲۳ تیرماه و سطوح سه و چهار در ۱۲ خرداد برگزار می‌شود و برای هر یک از حوزه‌های علمیه ۲۰ دانشجوی جدید پیش ظرفیت پیش بینی شده است.

حسینی واعظ بیان کرد: هزار و ۲۰۰ طلبه خانم در حال تحصیل در سه مقطع هستند و بیش از دو هزار و ۳۰۰ نفر فارغ التحصیل داریم که تعدادی از دانش آموختگان در نهادهای دولتی جذب و مَشغول به کار شدند.

وی گفت: پراکندگی حوزه‌های علمیه را در استان شاهد بوده و در بندرترکمن (همراه با خوابگاه)، گرگان (دو مدرسه سطح دو و دو مدرسه سطح سه و چهار)، فاضل آباد (مدرسه سطح دو)، علی آبادکتول (دو مدرسه با ورودی سیکل و دیپلم)، آزادشهر، رامیان (مدرسه سعدیه) و غیره حوزه علمیه خواهران وجود دارد.

حسینی واعظ با اشاره به تلاش دشمن برای هجمه به آموزه‌های دینی با ترفندهای مختلف همچون شعار زن، زندگی، آزادی، ادامه داد: برای رسیدن به کسب زندگی اسلامی و جامعه آرمانی و تمدن سازی اسلامی به تربیت بانوان علمی و دینی محقق نیاز داریم.

به گفته وی رشته‌های عمومی، تفسیر علوم قرآنی، کلام، فقه و اصول، فقه خانواده و تفسیر تلفیقی از رشته‌های حوزه‌های عملیه خواهران در گلستان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094547